Menu
Your Cart

Gümüş Bileklik

Anadolu'da Gümüş
Anadolu'da altın ve gümüşten yapılmış takı ve eşyaların ortaya çıkması, M.Ö. 1800–1500 yıllarına rastlamaktadır. En eski altın ve gümüş takıların ise Orta Tunç Çağı’na ait olduğu ve Alacahöyük mezarlarında ortaya çıkarıldığı bilinmektedir. Altın ve gümüşün yoğun olarak kullanıldığı bir diğer dönem ise 12 ve 13. yüzyıllardır. Bu dönem işlenen çeşitli takılar eşyalar, kakma yöntemiyle altın ve gümüşle süslenmiştir. Anadolu mücevher sanatı, tam dört bin yıllık bir tarihten geliyor. Dünyada bir eşi daha görülmeyen bu sanat, Anadolu uygarlıklarının özünden doğmuş, sınırsız biçimler yaratmış. Güzellik, renk, ışık üretmiş. Yaratılan her biçim, aynı zamanda bir fikir olmuş. Anadolu'nun eski kuyumcuları, fikirleri, felsefeleri ve hayalleri mücevhere dönüştürmüşler. Mücevher ölümsüzlüğün de bir biçimi olmuş. Alacahöyüklü usta, prensesler için yaptığı taca her baktığında yeniden doğmuş. Osmanlı döneminde ise gümüş ve altın yalın halde işlenmiştir. Kemer, tepelik, çeşitli takılarla birlikte ev eşyalarında yaygın olarak kullanılmıştır. Osmanlı beğenisindeki çok renklilik ve çeşitlilik; birbirinden bağımsız parçaların bir araya getirilmesi eğilimi, mücevherin kullanım tarzında da kendini göstermiştir. Avrupa mücevher geleneğindeki aynı motifi tekrarlayan takımların, şıklığın tamamlanması için neredeyse bir zorunluluk olmasına karşılık, Osmanlı mücevher geleneğinde takıların mutlaka birbiriyle uyumlu bir takım oluşturması gerekmez; farklı motifler sergileyen parçalar her zaman sevilerek bir arada kullanılmıştır. Ayrıca gümüş, Osmanlı’da sikke basımında da kullanılmıştır.

Gümüşle Gelen Sağlık
Gümüş dünyanın en önemli anti bakteriyel madenidir. Ve yüzyıllardır hastalıkların tedavisinde ya da koruyucu olarak kullanılmıştır. Gümüş takı bu açıdan son derece önemli. 
Gümüşün antibiyotik özellikleri aslında çok eskiden beri biliniyor. Eskiden yeni doğan çocuklara emmesi için gümüş kaşık verirlerdi. Böylece çocuk, hastalıklara karşı korunmuş oluyordu.
İmitasyon takılara karşı vücudu alerjik tepkiler veren hanımlar özellikle gümüş bileklik fiyatlarının daha uygun olmasından dolayı gümüş bileklikleri tercih etmektedir.

Ünlülerin Gümüş Bileklik Seçimi
Dünya çapında mücevherde, altın ve gümüş takıda trendleri, dünya sinemasının kalbi ''Hollywood'' ve ünlülerin şıklıkta yarıştığı ''kırmızı halı'' törenleri etkiliyor. Özellikle ünlü yıldızların kullandığı gümüş bileklik modelleri tam bir fenomen haline geliyor. Bölgesel ya da kültürel bazda yine TV yayınları, şov yıldızları, mankenler ve diziler, altın ve gümüş takı trendlerinde önemli rol oynuyor. Ünlü isimlerin tasarımları ile kullanılan, kıyafetlerini tamamlayan ve güzelliklerini ön plana çıkaran gümüş bileklikler, her zevke ve her ihtiyaca göre, bir çok seçenekle karşımıza çıkıyor. Dünyaca ünlü yıldızlar ağırlıklı olarak taşlı bileklik modelleri tercih ediliyor. Bunda en büyük etken taşlarla yaratılan güçlü, etkili ve büyüleyici kombinasyonlar. Ayrıca en trend takıların başında Fatma Ana Eli bileklikler ya da dünyada bilinen ismi ile Hamsa bileklikler gelmektedir.

Gümüş Bileklik Modelleri

İster sade ister gösterişli modeller olsun, gümüş takılar içerisinde kadınların vazgeçilmezi hiç şüphesiz gümüş bileklikler. Gümüş bileklik çeşitleri olarak mağazamızda; taşlı bileklik modelleri, deri bileklikler, Fatma Ana Eli bileklik modelleri, otantik bileklikler ve nazar boncuklu gümüş bileklikler bulunmaktadır. Nazar Boncuğu mağazasında sizler için satışta olan bu gümüş bileklik bayan modellerinin hepsi 925 ayar gümüşten ve kaliteli taşlardan hazırlanmıştır. Gümüş zaman içerisinde sararan bir madendir. Aldığınız ürünün uzun yıllar aynı görünümü muhafaza edebilmesi için üzerine rodyum kaplama yapılmaktadır. Böylelikle bilekliğiniz aynı zamanda beyaz altın görünümünde olacaktır. Uygun fiyatlı ve kaliteli gümüş bileklik çeşitleri sizler için. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..