Menu
Your Cart

Gümüş Kolye

Gümüş
Anadolu'da altın ve gümüşten yapılmış takı ve eşyaların ortaya çıkması, M.Ö. 1800–1500 yıllarına rastlamaktadır. En eski altın ve gümüş takıların ise Orta Tunç Çağı’na ait olduğu ve Alacahöyük mezarlarında ortaya çıkarıldığı bilinmektedir. Altın ve gümüşün yoğun olarak kullanıldığı bir diğer dönem ise 12 ve 13. yüzyıllardır. Bu dönem işlenen çeşitli takılar eşyalar, kakma yöntemiyle altın ve gümüşle süslenmiştir. Osmanlı döneminde ise gümüş ve altın yalın halde işlenmiştir. Kemer, tepelik, çeşitli takılarla birlikte ev eşyalarında yaygın olarak kullanılmıştır. Ayrıca gümüş, Osmanlı’da sikke basımında da kullanılmıştır.

Gümüşün Sağlığa Faydaları
Gümüş dünyanın en önemli anti bakteriyel madenidir. Ve yüzyıllardır hastalıkların tedavisinde ya da koruyucu olarak kullanılmıştır. Gümüş takı bu açıdan son derece önemli. Gümüşün antibiyotik özellikleri aslında çok eskiden beri biliniyor. Eskiden yeni doğan çocuklara emmesi için gümüş kaşık verirlerdi. Böylece çocuk, hastalıklara karşı korunmuş oluyordu. İmitasyon takılara karşı vücudu alerjik tepkiler veren hanımlar özellikle gümüş kolye fiyatlarının daha uygun olmasından dolayı gümüş kolyeleri tercih etmektedir.

Ünlülerin Gümüş Kolye Seçimi
Dünya çapında mücevherde, altın ve gümüş takıda trendleri, dünya sinemasının kalbi ''Hollywood'' ve ünlülerin şıklıkta yarıştığı ''kırmızı halı'' törenleri etkiliyor. Özellikle ünlü yıldızların kullandığı gümüş kolye modelleri tam bir fenomen haline geliyor. Bölgesel yada kültürel bazda yine TV yayınları, şov yıldızları, mankenler ve diziler, altın ve gümüş takı trendlerinde önemli rol oynuyor. Ünlü isimlerin tasarımları ile kullanılan, kıyafetlerini tamamlayan ve güzelliklerini ön plana çıkaran gümüş kolyeler, her zevke ve her ihtiyaca göre, bir çok seçenekle karşımıza çıkıyor. Taşlı gümüş kolye seçenekleri her zaman ilk sırada yerini alıyor.
Gümüş Kolye Modelleri


İster sade ister gösterişli modeller olsun, gümüş takılar içerisinde kadınların ilk tercihi hiç şüphesiz gümüş kolyeler. Nazar Boncuğu mağazasında sizler için satışta olan bu benzersiz kolyelerin hepsi 925 ayar gümüşten ve kaliteli taşlardan hazırlanmaktadır. Gümüş zaman içerisinde sararan bir madendir. Aldığınız ürünün uzun yıllar aynı görünümü muhafaza edebilmesi için üzerine rodyum kaplama yapılmaktadır. Böylelikle kolyenizin beyaz altın görünümünde olacaktır. Güzel günlerde kullanmanız dileğyle..