media

Gümüş Nasıl Parlatılır?

Gümüş Neden Kararır?


Gümüş; altın ve bakır gibi diğer metal türlerinden daha parlak ve ışığı net bir şekilde yansıtabilen değerli bir metaldir. Aynı zamanda oldukça yumuşaktır. İşlenmesi kolay olan bu değerli metalin takı konusunda tercih edilmesinin en büyük sebebi budur. Bakırdan daha geç, altından ise daha çabuk oksitlenir ve kararır. Bunun sebebi havada ki hidrojen, kükürt ve sülfüriktir.


Tende oluşan ter, sıkılan parfüm ve deodorant gibi kimyasallar ile direkt olarak temas ettiğinden dolayı kararma evresini çok daha hızlı olur ve takınız o muhteşem görünümünü kaybeder.


Gümüş takılar nasıl saklanır?


Bunu engellemek için başta gümüş mücevherin hava ile temasının kesilmesi gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu takıların naylon bir poşet içerisinde hava almayacak şekilde muhafaza edilmesidir. Ayrıca takılarınızı yumuşak bir bezle belli bir periyotta silerek parlatabilir, günlük bir bakım uygulamış olursunuz.Gümüş takılar nasıl temizlenir?


Kararan gümüş takılarınızı ilk gün ki parlaklığına kavuşturmak mümkündür. Bu ürünleri parlatmanın bir çok yolu vardır. Bu yollardan bazılarının evde bulunan malzemeler ile kolaylıkla yapılabildiği gibi bazılarının ise daha profesyonel ellerde yapılması gerekmektedir.Gümüş nasıl parlatılır?


Bir çok insan tarafından sıkça söylenen, tavsiye edilen diş macunu veya sigara külü gibi yöntemler ilk başta temizlik konusunda işe yarasa da, bu yöntemler ilerleyen zamanlarda çizilmeye ve buna bağlı olarak kararmaya yol açar. Bu gibi durumlarda geri dönüş imkansız hale gelir. Bu sebeple; bildiğiniz, duyduğunuz, okuduğunuz tüm yöntemleri unutun. En basit ve iyi sonuç alabileceğiniz yöntem; sıvı bulaşık deterjanı ve yumuşak bir sünger.Kararan gümüş takınızı tekrar ilk günki parlaklığına getirmenin en sağlıklı ve doğru yolu herhangi bir gümüş veya altın tamircisine giderek ürününüzü cilalatmanız olacaktır. Eğer ürününüz teknik olarak kaplamaya yapılabiliyorsa cilalattırdıktan sonra kesinlikle rodyum,altın veya rose kaplama yaptırınız.Ya da kaplamalı ürünleri tercih ediniz.


Yorumlar: 0
Yorumsuz
Cevap gönder

Your email address cannot be published. Required fields are marked*