media

Aşkın Ölmeyen Sembolü: Sonsuzluk İşareti

Sonsuz işareti, sonsuzluğu ifade etmek için kullanılan matematiksel bir semboldür.

Antik kültürler sonsuz hakkında çeşitli fikirlere sahipti. Antik Yunanlar ve Antik Hindistanlılar sonsuz kavramının modern matematikçilerin tanımladığı şekilde tanımlamak yerine, bu kavrama felsefi bir fikir olarak yaklaşmışlardı.

İlk olarak 1655 yılında John Wallis tarafından ortaya atılmıştır. Ortaya atıldığı günden beri modern mistisizm gibi matematik dışındaki alanlarda da kullanılmıştır.


Peki bilimsel bir sembol, insanların duygularını tarif etmek için kullanılan bir sembole nasıl dönüştü?

Çok sevilen, kaybetmekten korkulan, kaybedildiğinde özlenen, önem verilen şeyler için bu sembol akla gelir. Her şeyin bir sonu olduğunu bilen bizler, güzel şeylerin sonsuza dek sürmesini isteriz. Sonsuz aşk, sonsuz sevgi, sonsuz güven, en önemlisi; sonsuza dek…


Sonsuzluk İşareti Takılar

İşte bu yüzden günümüzde bu önemli sembol, usta ellerde, çeşitli maden ve taşların sanatla buluşması sayesinde, kadınların en çok tercih ettiği takılar olarak karşımıza çıkıyor. Sonsuzluk kolyesi en çok tercih edilen ürün olarak üst sırada yer alıyor. Sonsuzluk işareti kolyesinin hemen ardından, sonsuzluk bileklik ve yüzüğü geliyor.


Başka hiçbir söze gerek bırakmayan sonsuzluk işareti takılar, sevdiğinize duygularınızı ifade etmenin en güzel yoludur. Sonsuzluk işareti anlamı itibarı ile sevgiliyi en çok mutlu eden hediyelerden biridir. Sonsuza dek sürmesini dilediğiniz aşkınızı, tutkunuzu ve duygularınızı ifade eder.


Güzel şeyler çabuk biter. Aşkınız hiç bitmesin.

Yorumlar: 0
Yorumsuz
Cevap gönder

Your email address cannot be published. Required fields are marked*