Menu
Your Cart

Ünlüler ve Nazar Boncuğu Tutkusu

Hollywood Yıldızlarının Tercihi Nazar Boncuklu Takılar

Shakira, Brooklyn Decker, Madonna, Nicole Richie, Kelly Ripa ,Caroline Manzo,Rihanna, Naomi Campbell and Hilary Duff gibi pek çok ünlünün tercih ettiği nazar boncuğu, modern tasarımlar sayesinde, her geçen gün çok daha fazla kadın tarfından tercih edilmekte.

Göz; iyi veya kötü, her türlü düşüncenin çıkış noktası olarak kabul edilir. Bu yüzden bakışlardan, kötü gözlerden korunmak amacıyla, emici özelliği olduguna inanılan mavi renkli taşlar eskiden beri kullanıla gelmiştir. Tüm gözlerin üzerinde olduğu ünlü insanların, nazar boncuğunu tercih etmeleri bu sebepledir.

Kim Kardashian'ın Nazar Boncuklu Bilekliği
Kim Kardashian Kötü Bakışlarla Böyle Baş Ediyor!!

Kim'in iki bilekliği siyah örgü kayışlı, diğeri biraz daha farklı ve bilek kısmı gümüş. Farklı boylarda gözleri olan bu üç bileklik son derece şık bir seçim. Kim Kardashian, nazar boncuklu bileklik ve kolyelerinin yanı sıra saç aksesuvarlarını da sık sık kullanıyor. 
Kim Kardashian gibi pek çok moda ikonu ünlünün de tercih ettiği nazar boncuklu takılar tüm dünyanın gözdesi oldu. 2014'le gelen akımlara bakacak olursak bu durum birkaç yıl daha değişmeyecek.
Brooklyn Decker da Sports Illustrated dergisinin kapak resminde benzer bir bileklik kullanmıştı.  


Naomi Campbell'ın Vazgeçemediği Nazar Boncuklu Kolyeler

Önceki yıllarda tatilini Türkiye'de geçiren Naomi Campbell, nazar boncuklu aksesuarlarını Türkiye ve Yunanistan'dan satın almış. O zamandan bu yana farklı kolyeler ve bilekliklerle stilini tamamlayan güzel model, nazar boncuğundan asla vazgeçmem diyen ünlülerden. 
Nazar boncuklu kolyeler negatif enerjiyi sizden uzak tutmaya yardımcı olur.
Nazar Boncuğu; tüm dünyada ve pek çok kültürde, koruyucu bir güç olarak kabul edilmektedir.


Rihanna Nazar Boncuklu Kolye
Rihanna Nazar Boncuklu Kolyesi ile Konserde

R&B müziğin dünyaca ünlü sesi Rihanna, geçtiğimiz aylarda konser vermek üzere ülkemize gelmişti. Genellikle sade bir giyim tarzı benimseyen güzel şarkıcı, günlük hayatta olduğu kadar konserlerinde de nazar boncuklu takılar kullanıyor. Rihanna'da pek çok ünlü gibi nazar boncuğunun pozitif etkisine inananlardan.Shakira Nazar Boncuklu Kolye
Aman Nazar Değmesin !!

Hem müziği, hem dansı ile ülkemizde oldukça sevilen güzel şarkıcı da nazar boncuklu kolye kullanıyor. Nazara ve nazar boncuğunun negatif enerjiyi dağıttığına inanan Shakira, hamileliği boyunca da nazar boncuklu takılar tercih etmiş.
Charlize Theron Nazar Boncuklu Bileklik
Hollywood'un Nazar Boncuğu Tutkusu

Ülkemizde "Şeytanın Avukatı" filmi ile ünlenen güzel oyuncu da nazar boncuklu bileklik tercih edenlerden. İnce bir deri kayış ucuna tutturulmuş minik bir göz boncuğu ile şıklığını tamamlayan Theron, stili ile her zaman konuşulan bir Hollywood yıldızı.
Paris Hilton Nazar Boncuğu Tişört
Paris Hilton'un Nazar Korkusu

Paris Hilton da nazardan korkan ünlülerden! Ünlü güzel sık sık, taşlarla işlenmiş nazar boncuğu baskılı tişörtüyle görüntüleniyor. Paris Hilton ile ünlü fotoğrafçı Terry Richardson’ın Los Angeles’daki Milk Studios’da buluştu.
Bugüne kadar Barack Obama’dan Amy Winehouse’a, Leonarda DiCaprio’dan Lindsay Lohan’a pek çok ünlü ismi görüntüleyen Richardson, Paris Hilton’u çekim için Türkiye’den özel olarak götürülen “çifte nazar boncuklu” atletle fotoğrafladı.                  
Lost Matthew Fox Nazar Boncuğu
Nazar Boncuklu Matthew Fox

Geçtiğimiz yılklarda Emmy ödül törenini izleyen Türk seyirciler, ödül töreni için özel olarak yaptırılan altın yaldızlı kristal nazar boncuklarını, Lost dizisinin sevilen oyuncularına hediye etti. Salonda ellerindeki nazar boncukları ile dolaşan ünlüler, hem davetlilerin hem de Amerikan basınının ilgisini çekerek merak konusu oldu. Dizinin sevilen oyuncusu Matthew Fox'da nazar boncuğunun manasını bilmediğini ama bu hediyeyi almaktan ve anlamını öğrenmekten mutlu oladuğunu söyledi.


Lost dizi oyuncuları nazar boncuğu
Nazar Boncuklu Lost Oyuncuları

Lost dizisindeki Benjamin (Ben) karakterini canlandıran Micheal Emerson nazar boncuğunu başka arkadaşlarında da gördüğünü, merak ettiğini ve bir süredir almak istediğini söylemişti. Elindeki nazar boncuğu ile basına böyle poz vermişti.
 

Kate Middleton Nazar Boncuğu Kolyesi
Kraliyet Ailesinin Nazar Boncuğu Tutkusu

İngiltere kraliyet ailesinin, tarzı ve güzelliği ile en çok konuşulan kadını Kate Middleton da nazar boncuğu formunda kolyeler kullanıyor. Resimde de gördüğünüz elmaslarla süslü olan bu kolye modeli, onun ismi ile anılmaktadır.


Cameron Diaz, Brad Pitt, Sharon Stone, Richard Gere, Madonna, Britney Spears and Demi Moore ve dahası. Nazar boncuklu takılar çok özel takılardır. Nefret, öfke, korku, kıskançlık ve benzeri negatif enerjileri insanlardan uzak tuttuğuna ve koruduğuna inanılır.